top of page

Крига зрушила! Банки почали зниження тарифів на еквайринг

Найбільший емітент карток та власнік POS-терміналів — ПриватБанк знижує комісію на еквайринг до 1,8%.


З початку 2021 року Українська ресторанна асоціація об’єдналася разом із бізнес-асоціаціями країни у боротьбі за законодавче врегулювання вартості еквайрингу та інтерчейндж. Адже кожна бізнес-установа змушена відраховувати у середньому 2% з ціни товару чи послуги на користь банків, тоді як у країнах ЄС цей відсоток складає максимум 0,3%. Відповідальний бізнес виступив за погодження українського законодавства із нормами законодавства ЄС, підтримуючи законопроект 4364 у частині зниження ставок еквайрингу та інтерчейндж.


У листопаді 2021 року Visa та Mastercard знизили ставки інтерчейндж в Україні, за погодженням Антимонопольного комітету. В січні 2022 року ПриватБанк відреагував на це рішення та повідомив, що з 15 січня 2022 комісія складатиме 1,8% як для старих бізнес-клієнтів банку, так і для нових.


Сподіваємось, що це не останнє зниження тарифів, протягом року вони мають опуститися ще на кілька пунктів. Це дуже важливі зрушення для українського бізнесу: оскільки вони дозволять виділяти додаткові суми на розвиток свого реального бізнесу, а не бізнесу банківського сектору


Рекомендуємо рестораторам звернутися до своїх банків та дізнатися про можливість зменшення еквайрингу.


Пишаємося, що Українська ресторанна асоціація активно долучилася до цього процесу і спільні зусилля бізнес-спільности дозволили досягти відчутного результату!

Comments


bottom of page