top of page

Повторний запит від рестораторів України щодо зміни місцевих Правил приймання стічних вод

Українська ресторанна асоціація надіслала повторний запит Голові Державної регуляторної служби України Олексію Володимировичу Кучеру щодо зміни місцевих Правил приймання стічних вод в частині усунення регуляторних бар'єрів для розвитку ресторанного та іншого бізнесу.


В червні 2021 року Українська ресторанна асоціація звернулась до мера міста Києва Віталія Кличко щодо зміни місцевих Правил приймання стічних вод і надала конкретні пропозиції щодо вдосконалення нормативної бази в галузі водопостачання та водовідведення (копія звернення додається), із готовністю Асоціації прийняти участь у розробці нових Правил.


Додатково відповідну інформацію та аргументи було викладено в нашому зверненні до Державної регуляторної служби України № 01 від 10.06.2021 року, на яке ми отримали відповідь Служби, в якій, зокрема, зазначене, що ДРС звернулася до Київської міської Ради стосовно необхідності вжиття заходів щодо скасування Розпорядження КМДА від 12.10.2011 № 1879 «Про затвердження правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва» як такого, що не узгоджується з принципами державної регуляторної політики, встановленими Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 р. № 1160-IV.


Проте, протягом майже 5-ти місяців з дати відправлення вказаного вище власного звернення меру Києва та звернення ДРС до Київської міської Ради, ГС «Українська ресторанна асоціація» не отримувала від мера міста Києва Віталія Кличко, КМДА, Київської міської ради чи їх посадових осіб або відділів жодної відповіді чи пропозиції з поставлених питань, також, ніхто з чиновників місцевої влади не звертався до Асоціації будь-яким чином з метою конструктивного обговорення поставлених питань.


Більш того, за інформацією членів Асоціації, ПрАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал", використовуючи норми досі не скасованого регуляторного акту (Правил № 1879) продовжує свою багаторічну практику шантажування суб’єктів господарської діяльності в галузі ресторанного господарства штучними перепонами з укладенням/продовженням договорів, незаконними штрафами та незаконним відключенням водопостачання. А відсутність будь-якої (навіть формальної) реакції з боку місцевої влади на зважені пропозиції рестораторів щодо удосконалення нормативної бази в цій галузі наштовхує на логічну думку щодо можливої участі з боку деяких чиновників міста в здирницьких корупційних схемах разом із представниками місцевого Водоканалу.


Враховуючи зазначене УРА просить посприяти найшвидшому скасуванню Розпорядження КМДА від 12.10.2011 № 1879 та затвердженню нових Місцевих правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення в місті Києві, із чітким дотриманням у нових Правилах встановлених Законом принципів державної регуляторної політики.


Чекаємо на відповідь!


Ознайомитися із повним текстом листа, ви можете завантаживши документ:

УРА_ДержРегСлужб_Водоканал_2_лист
.pdf
Завантажити PDF • 367KB

Comments


bottom of page