top of page

Поданий Законопроект про 7% ПДВ для ресторанної галузі.


Чудова новина!

Сьогодні в СЕДО розміщений проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для сфери громадського харчування та надання кейтерингових послуг».

Йдеться про зниження ставки ПДВ для ресторанів до 7%. Автор закону - Народний депутат України, член Наглядової Ради Української Ресторанної Асоціації - Олексій Леонов подав сьогодні цей довгоочікуваний Законопроект. Зараз активно йде збір підписів за нього, і ми сподіваємося, що найближчим часом він отримає максимальну підтримку Народних депутатів.


За проведеними УРА навесні опитуваннями, необхідність і корисність даної норми підтримують 82% рестораторів. Відповідно до Європейського вектору розвитку країни, даний Законопроект передбачає зменшення ставки ПДВ на безакцизні товари для сфери громадського харчування та надання кейтерингових послуг з 20 до 7 відсотків. Тобто не зачіпає алкогольну і акцизну групу. Міжнародна практика в цьому питанні свідчить про те, що ресторанна галузь платить ПДВ за значно нижчими ставками ніж українські 20%, а саме 5-10%.


Існуючі ставки ПДВ у країнах Європи


Прийняття відповідних правок до Закону сприятиме збільшенню обігових коштів у ресторанній сфері, які будуть спрямовані на утримання та розвиток даної галузі а також збереження робочих місць.


В майбутньому зниження ставки ПДВ забезпечить не тільки прозоре навповнення державного бюджету, а й дозволить ефективно прогнозувати та контролювати динаміку ВВП.


У минулому році ставка ПДВ вже була знижена для окремих галузей, в т.ч. для готельної індустрії, що дозволило легше пережити карантинні обмеження індустрії гостинності.


До кінця тижня Законопроект повинен з'явитися на сайті Верховної Ради.


Олексій Леонов, дякуємо за невпинний захист інтересів та підтримку галузі!

Comments


bottom of page