ПРЕС-РЕЛІЗ "Про створення Української ресторанної асоціації"


Інтереси ресторанної галузі буде представляти

Українська ресторанна асоціація

1 травня ключові ресторатори країни оголосили про створення Української ресторанної асоціації. Найближча мета Асоціації – відкрити ресторани під час другої хвилі послаблення карантинних заходів – 22 травня.

Наразі у більшості регіонів України мають змогу працювати лише відкриті тераси та веранди ресторанів та кафе – і це також здобуток рестораторів. На початку карантину був створений тимчасовий Всеукраїнський Антикризовий Центр Рестораторів, у рамках якого галузь мала змогу лобіювати свої інтереси.

Два місяці ефективної громадської роботи в рамках Центру показали, що рестораторам, всім гравцям ринку, є заради чого об'єднувати зусилля, ми ефективні, ми можемо бути корисними один одному.

Але дозволу працювати лише відкритим майданчикам біля ресторанів недостатньо, щоб забезпечити робочими місцями всіх, хто втратив роботу через епідемію COVID-19. Адже в ресторанній індустрії в Україні зайнята кожна 20 людина, що працює. Тому на постійній основі створена Українська ресторанна асоціація – щоб продовжити роботу з державними службами та лобіювати інтереси галузі.

Засновником Асоціації став галузевий журнал «Ресторатор» і особисто Сергій Трахачов і Софія Коломицева. До Стратегічної ради Асоціації увійшли ключові ресторатори країни, серед них: Тарас Середюк, Майкл Дон, Сава Лібкін, Вадим Костенко, Максим Храмов, Дмитро та Олена Борисови, Сергій і Євген Гусовські, Геннадій Медведєв та інші. «Коли почався карантин, стало зрозуміло, що без єдиного гучного голосу рестораторів влада нас просто не бачить та не чує. І з карантину ми вийдемо в останній хвилі, якщо не будемо боротися. Тільки разом ми можемо впливати на макропроцеси»,

– коментує створення Української ресторанної асоціації Тарас Середюк, один з ключових рестораторів країни, власник мережі ресторанів «Мафія», ресторанів BAO, NAM та іншіх.

Сьогодні на першому місці для яленів Асоціації є робота із державою, повноцінний вихід із карантину, податки, перевірки, юридичний супровід діяльності членів.

Експерти Асоціації дослідили досвід колег із США та Європи і розробляють зрозумілий та реальний механізм співробітництва із державою щодо харчової безпеки (НАССР тощо).

Після закінчення карантинних обмежень Українська ресторанна асоціація сфокусується на таких напрямках діяльності:

· Лобіювання інтересів галузі, поліпшення економічного клімату;

· Харчова безпека;

· Розвиток гастротуризма;

· Розвиток талантів і підвищення операційної ефективності;

· Формування професійної освіти.

Контактні дані: https://www.uara.org.ua/

(067) 402-4549 (Софія)

(067) 508-5042 (Сергій)