Підсумок подій #МаюПравоПрацювати
Колеги, минулий тиждень був насичений, стресовий та емоційний.

Пропонуємо підсумувати події, які ініцювала Українська ресторанна асоцація за підтримки спільноти ресторанної галузі та регіональних об’єднань рестораторів.


Юридичним комітетом УРА складено та подано звернення щодо неприпустимості, нелегітимності та неконституціанальності карантину вихідного дня та будь-яких інших обмежень в часі роботи закладів громадського харчування до: Президента України О. Зеленського, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, Міністра охорони здоров’я М. Степанова, Головного санітарного лікаря В. Ляшко.


Зустрічі з Народними Депутатами України О. Леоновим та Д. Володіною. Організовано подання депутатських звернень до Кабінету Міністрів України щодо відміни карантину вихідного дня.


11.11. УРА було ініційовано та за підтримки рестораторів країни організовано і проведено акцію протесту #МаюПравоПрацювати у 24 містах України.


11.11. Зустріч з міністром МЕРТ (економіки) І. Петрашко. У зустрічі взяли участь Сергій Трахачов, Сергій Ситніков, Євген Комаров. Обговорено та надано інформацію щодо можливих кроків від влади щодо економічної допомоги та компенсації втрат бізнесу від карантину за рахунок держави.


12.11. Зустріч із Головним санітарним лікарем Віктором Ляшко. Представляли інтереси рестораторів Сергій Трахачов та Євген Комаров. Компроміс із боку влади — відміна часових обмежень роботи закладів громадського харчуваня у будні, відміна резинових перчаток та мараторій на превірки під час карантину. Чекаємо на реалізацію обіцянок.


11.11. Зустріч із заступницею міністра МОЗ Світланою Шаталовою. У перемовинах взяли участь рестораторки Софія Коломицева, Катерина Терехова і Ольга Рижик.


13.11. Зустріч із Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. У зустрічі взяли участь Сергій Ситніков, Сергій Трахачов, Катерина Терехова, Тетяна Авраменко. Відбувся обмін думками, спроба переконання у неефективності карантину вихідного дня, спроба отримати підтвердження розрахунків від влади щодо ефективності введення карантину вихідного дня.


Участь представників УРА та рестораторів у низці телевізійних передач, для більшого розголосу проблем галузі та недоцільності карантину вихідного дня


Зустріч із рестораторами Києва, представниками багатьох мереж та самостійних закладів. Обговорення планів щодо подальшого захисту галузі від свавілля влади. На зустрічі також були присутні народні депутати Олексій Леонов та Ганна Пуртова, замміністра економіки та представник Держпродспоживслужби.

Ідеї зустрічі:

  • консолідація для більшого результату, підтримка один одного, прийняття спільних рішень для покращення ситуації.

  • отримання підтримки від медіа: телеканалів, журналістів, блогерів.

  • донесення до урядових порталів нелогічності введення карантину вихідного дня.

  • проведення юридичних консультаций щодо заходів на 3 тижні.

  • фокусування на заходах, які допоможуть вийти з карантину без значних втрат.


Складено електронну петицію «Ні –карантину вихідного дня!» до Президента України. Її підтримали більше 25000 осіб, дякуємо за підтримку ключовим інфлюенсерам у ресторанній галузі.


Наразі робота триває.


#маюправопрацювати