Ресторанна асоціація в діалозі з владою Київа.


19 листопада відбулась зустріч із Заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Харченком Олександром Володимировичем.


На зустрічі були присутні: Президент УРА Сергей Трахачев, голова юрокмітету Євген Комаров, ресторатор Максим Храмов, директор із розвитку мережі киноресторанів Relux («Планета Кіно») Катерина Терехова та інші представники галузі.


Олександр Харченко запевнив рестораторів, що бізнес та влада міста «в одному човні»: вони розуміють наші проблеми і активно підтримують вимоги бізнесу на зустрічах у Кабінеті Міністрів. Наприклад, столичний голова Володимир Кличко також проти карантину вихідного дня.


Але у Кабінеті міністрів не дослухається до міської влади – їх втручання у процес має формат рекомендацій.


Олександр Харченко говорить, що київські чиновники досліджували досвід Японії, Сінгапуру, Кореї, де не запроваджують карантин, а лише відстежують поведінку та переміщення захворілих людей. У контролі епідемії у такий спосіб – а не шляхом повного зачинення всіх міських закладів – вони бачать сенс і для Києва.


У свою чергу, у разі загального локдауну столична влада обіцяє полегшити навантаження на бізнес – не стягувати або відтерміновувати певні відрахування до бюджету.


У ході бесіди представники УРА попросили, щоб і міський голова, і його заступники, і працівники мерії надали підтримку ресторанній галузі. Якщо київська влада дійсно підтримує заклади громадського харчування, то було б доречно, якщо у ЗМІ, у соцмережах представники влади показали, що ресторани дійсно безпечні, що ходити у них можна та потрібно.


Також ми обговорили питання, пов’язані із зимовими канікулами та масовим відпочинком – як полегшити можливість торгівлі на виніс, біля ресторану. Сподіваємося, що ці ініціативи будуть пропрацьовано та реалізовано!


#МаюПравоПрацювати