top of page

Чи зобов'язані Ви прибирати сніг біля свого закладу чи магазину?

Сніг узимку в Україні може випасти, як-то кажуть, несподівано. З огляду на погіршення погодних умов та збільшення кількості опадів у зимовий період, пропонуємо взяти до уваги наступні юридичні аспекти.📌Правилами благоустрою міста Києва, затвердженими рішенням КМР від 25.12.2008 р. №1051/1051, визначено, що:


1️⃣Підприємства, установи, організації та громадяни забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм відповідно до вимог чинного законодавства у власність, користування (п. 3.1.1);


2️⃣Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бортового каменю проїзної частини вулиці вздовж підприємств, установ, організацій, а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож та інших елементів благоустрою (крім випадків, передбачених проектною документацією) (п. 3.1.2.).


🧹Особливості прибирання міських територій у зимовий період:

1️⃣Проведення зимових прибиральних робіт з очищення тротуарів під час снігопаду (зсування і підмітання снігу) здійснюється з періодичністю та за технологією, встановленими відповідними галузевими нормами та правилами.

2️⃣Власники садиб малоповерхової забудови здійснюють очищення від снігу тротуару (в разі наявності) вздовж огорожі на проїжджу частину під механізоване прибирання.

3️⃣Забороняється скидати сніг з тротуарів на проїзну частину вулиці після завершення робіт по її механізованому прибиранню.

4️⃣Не допускається розкидання соляних сумішей на території зелених насаджень під час прибирання вулиць, внутріквартальних проїздів, тротуарів та пішохідних доріжок (п. 7.5.1.).

5️⃣Підгортання (окучування) снігу повинно здійснюватись циклами технологічних етапів, а вивезення його з головних магістралей повинно бути завершене не пізніше двох діб після закінчення снігопаду.

6️⃣Вивозити сніг необхідно на місця, визначені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), погоджені з санітарними та екологічними службами в установленому порядку.

7️⃣Очищення дахів та козирків від снігу та бурульок проводиться негайно з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо.

8️⃣Необхідно огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, виставляти вартових. Сніг та бурульки, що зняті з дахів та козирків, необхідно окучувати і протягом доби вивозити.

Що ж до відповідальності❗️

Інспектори КП «Київблагоустрій» та райдержадміністрацій мають право накладати штрафи на посадових осіб закладів за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.


Штрафи за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (снігоочищення, видалення снігу та скол криги, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизькістю):

🔺накладення штрафу на громадян у розмірі– від 340 грн до 1360 грн;

🔺на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 грн до 1700 грн (згідно ст. 152 КУпАП).


🔥Рекомендації щодо зимового утримання доріг та споруд на них відповідно до Правил благоустрою у м. Києві:


✅Зимове утримання включає в себе виконання робіт, що поділяються на три групи: снігоочищення, видалення снігу та скол криги, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизькістю (рекомендуємо проводити такі роботи за 1 (одну) годину до відкриття Вашого закладу).


✅Сніг з тротуарів та внутріквартальних проїздів має прибиратися механічним способом або вручну без застосування хімічних реагентів. Забороняється скидати сніг з тротуарів на проїзну частину після завершення робіт по механізованому прибиранню проїзної частини.


✅ Вдень очищення тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів слід починати після проходження певного часу від початку снігопаду.


Сніг, який щойно випав, не рекомендується прибирати вночі (від 22 до 6 год.), оскільки в цей час він практично не ущільнюється.


✅ Боротьбу з ожеледицею і слизькістю на тротуарах і внутріквартальних проїздах слід вести фракційним способом, використовуючи пісок без домішок солі. В окремих випадках обледенілі або покриті сніго-льодовим накатом внутріквартальні проїзди допускається посипати піскосоляною сумішшю з 3 % вмістом солі.


✅Тротуари та внутріквартальні проїзди обробляються піском за нормою 200 - 300 г/м2. На зупинках громадського транспорту, ділянках з ухилами та сходинками норму посипання збільшують до 400 - 500 г/м2. Обробка покриття має бути закінчена протягом 1 - 1,5 год. після початку утворення слизькості покриття.


✅ Взимку, коли тривалий час стоїть суха погода і на дорожніх покриттях відсутні снігово-льодові відкладення, можливе їх підмітання. У цих випадках користуватися системою мокрого знепилювання робочої зони підмітально-прибиральних машин можна лише при плюсовій температурі повітря.


💡Звертаємо Вашу увагу, відповідно до ст. 218 КУпАП розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 152 КУпАП (тобто порушення правил благоустрою щодо неприбирання снігу), покладено на Адміністративні комісїї при виконавчих органах міських рад.


⚖️Накладений на Вас штраф постановою Адміністративної комісії при виконавчих органах міських рад можна оскаржити у судовому порядку.

Comments


bottom of page