Згубні наслідки карантину для ресторанів: рахунок іде не на тижні, а на дні

Про проблеми галузі гостинності говорять практично всі українські ЗМІ. Про це випустив сюжет і телеканал 1+1 (а саме програма "Секретні матеріали").

Сергій Трахачов, президент Української Ресторанної Асоціації, розповів журналістам, що більшість рестораторів на сьогодні взагалі не працюють. А ті, хто все ж відкрилися, отримують 20-50% виручки.


"Єдиною можливістю працювати була доставка, і успіхи не дуже гарні. Галузь констатує, що прибуток становить десь 10-20% від докарантинних показників. Тому коректно говорити, що галузь не працює. При цьому підприємства повинні сплачувати податки, ніхто їх не відміняв".


Олександр Савілов, ресторан котрого розташований на Подолі у Києві, зізнається:


"На сьогодні все, що ми робимо - це намагаємося використовувати власні кошти, які вже закінчуються, на підтримання штанів. Утримуємо людей, намагаємося платити зарплатню, яка зменшена на 50%, намагаємося зробити все, щоб люди не втратили роботу".


Ресторатор також заявив, що незмога працювати - не єдина проблема. На складах багатьох ресторанів псуються дороговартісні продукти, а відміна сплати оренди для ресторанів - неправда. Крім того, доводиться скорочувати персонал, фактично люди залишаються без роботи та матеріального забезпечення.


Ситуацію прокоментував і юрист Євген Комаров, котрий зазначив: два місяці - це максимальний строк для порятунку такого бізнесу. Тим більше, що податкові пільги ресторанів майже не торкнулися.


Ресторанна експертка Ольга Насонова зазначає, що протягом літа закриється ще близько 10% закладів, а потоку з відвідувачів не варто чекати у перші дні повноцінної роботи закладів.


Однак, чим раніше почнеться звикання людей до людних місць, тим більше шансів у ресторанної галузі (а отже, у виробників харчових продуктів, посуду, обладнання тощо) не загинути та вийти з кризи.